Olimpiados.lt

Lietuvos astronomijos olimpiados uždavinių sprendimai


Skelbiamas kviečiamųjų sąrašas į Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadą

Visi kviečiamieji privalo užsiregistruoti iki kovo 24 d. užpildydami registracijos anketą (registracija privaloma ir lydintiems asmenims). Neužsiregistravę asmenys negalės dalyvauti olimpiadoje.
Kviečiamųjų sąrašas.

Skaityti daugiau...

Skelbiami 2017 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo – atrankinio etapo uždaviniai

Skelbiame šių metų Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo - atrankinio etapo užduotis 5-8, 9-10 ir 11-12 klasėms. Užduočių sprendimus iki kovo 1 d. reikia siųsti į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą.

Skaityti daugiau...

Kviečiamųjų į 14-ąją Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadą sąrašas

Skelbiame kviečiamųjų į 14-ąją Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadą sąrašą. Taip pat dalinamės atrankinio etapo užduočių sprendimais:

Skaityti daugiau...

2016 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo – atrankinio etapo uždaviniai

Skelbiame 2016 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo – atrankinio etapo uždavinius.

Skaityti daugiau...

Dėl 13-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados

Word document


Tryliktoji Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada

Skelbiami 2015 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo – atrankinio etapo uždaviniai (iki 8 klasės, 9-10 klasėms ir 11-12 klasėms). Uždavinių sprendimui reikalingas sukamasis žemėlapis.

Skaityti daugiau...

Iš tarptautinės astronomijos ir astrofizikos olimpiados Lietuvos komanda parvežė 2 bronzos medalius

Word document


Kviečiamųjų į 12-osios astronomijos olimpiados baigiamąjį etapą sąrašas

Skelbiamas kviečiamųjų į 12-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamąjį etapą sąrašas.

12-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamasis etapas vyks 2014 m. balandžio 24-26 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Balandžio 24 d. nuo 8 iki 10 val. vyks dalyvių registracija, o teorinio turo uždaviniai bus sprendžiami nuo 10.15 iki 14.15 val.

Stebėjimų turas vyks naktį iš balandžio 25 į 26 d. Molėtų astronomijos observatorijoje. Nakvynei MAO reikia turėti miegmaišius ir šiltų drabužių. Jei bus giedra, numatomi stebėjimai pro „SkyWatcher Skyliner 200/1200 dobsonas“ teleskopus. Su šio teleskopo aprašymu galima susipažinti čia. Olimpiados metu vyks kvalifikacijos tobulinimo seminaras mokytojams. Olimpiados dalyvių (mokinių) maitinimo ir nakvynės išlaidas apmoka Švietimo ir mokslo ministerija, mokinių kelionės ir mokytojų komandiruotės išlaidas – savivaldybės padalinys ar mokykla.

Mokiniams nakvynę apmoka renginio organizatoriai, o mokytojai už nakvynę moka patys(1 naktis 50 Lt). Iš Vilniaus į Molėtų astronomijos observatoriją užsakytu autobusu išvykstame balandžio 25 d. 14 val. nuo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Žirmūnų g. 1B, Vilnius. Į Vilnių grįžtame balandžio 26 d. apie 13 val., prašome pranešti, kas vyksite savo transportu.

Čia rasite atrankinio etapo uždavinių sprendimus 5-7 kl.| 8-9 kl.__| 10-12 kl.


Dvyliktoji Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada

Skelbiami 2014 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojo – atrankinio etapo 5-7 kl., 8-9 kl. bei 10-12 kl. uždaviniai. Juos taip pat rasite rasite LMNŠC bei portalas.emokykla.lt interneto puslapiuose.

Uždavinių sprendimus reikia rašyti ranka sąsiuviniuose arba ant A4 formato lapų.

Sąsiuvinio ar lapo viršuje būtina užrašyti mokinio vardą, pavardę, gimimo datą, elektroninio pašto adresą, telefoną atstovaujamą mokymo įstaigą ir klasę, tikslų mokymo įstaigos adresą, mokytojo vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą.

Užduočių sprendimus reikia išsiųsti iki kovo 1 d. adresu: Astronomijos kabinetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Žirmūnų g. 1B, LT-09101 Vilnius.

Geriausiai sprendusieji užduotis mokiniai bus pakviesti į 12-ios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados antrąjį – baigiamąjį etapą. Baigiamasis etapas vyks balandžio 24-26 d. Vilniuje ir Molėtų astronomijos observatorijoje.

Daugiau informacijos apie olimpiadą el. paštu aurelija.visockiene@lmnsc.lt ir tel. (8 5) 231 6133.


Kviečiame dalyvauti konkurse „10 klausimų apie kosmosą“

Konkurse „10 klausimų apie kosmosą“, kuris yra viena iš edukacinės programos KOSMONIADA dalių, gali dalyvauti visi mokyklinio amžiaus vaikai ir paaugliai.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 2014 m. kovo 21 d. pristato premjerą 9–16 metų jaunuoliams KOSMOSAS+. Tai vaizdinga ir žiūrovų fantaziją budinanti kosminė kelionė. Ją kuria režisierė, grupės „Hotel Pro Forma“ įkūrėja ir viena ryškiausių šiuolaikinio Europos teatro vizionierių Kirsten Dehlholm. Belaukiant premjeros LNDT organizuoja konkursą „10 klausimų apie kosmosą“. Konkursas vyks etapais, kurie truks po savaitę ir baigsis vasario 24 d.

Kokurso taisykles galite rasti čia. Daugiau apie konkursą galite paskaityti čia, o rasti informacijos apie spektaklį "KOSMOSAS+" - čia.


Tarptautinė astronomijos olimpiada Lietuvoje

Rugsėjo 13 d., penktadienį, Lietuvos mokslų akademijoje iškilmingai uždaryta 18-oji tarptautinė astronomijos olimpiada. Uždarymo ceremonijos metu olimpiados dalyviai apdovanoti diplomais, aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Šiemet daugiausia medalių atiteko Rusijos ir Rumunijos jauniesiems astronomams. Puikiai pasirodė Indijos komanda, kaip ir Rusija, laimėjusi net tris aukso medalius. Lietuvos atstovai tarp geriausiųjų nepateko.

Rugsėjo 6–13 dienomis vykusioje olimpiadoje varžėsi 89 jaunieji astronomai iš 18 pasaulio šalių. Mokiniai sprendė teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis. Aukso medalius iškovojo Indijos, Rusijos, Rumunijos, Kinijos, Kazachstano ir Ukrainos komandų atstovai. Daugiausiai sidabro medalių atiteko Pietų Korėjos atstovams. Antrąja vieta ir sidabro medaliais taip pat džiaugėsi jaunieji astronomai iš Bulgarijos, Tailando, Kinijos, Armėnijos, Rusijos, Rumunijos, Ukrainos, Indonezijos ir Estijos. Bronzos medalius pasidalino Čekijos, Estijos, Italijos, Rumunijos, Pietų Korėjos, Tailando, Armėnijos, Ukrainos, Bulgarijos, Rusijos ir Kinijos atstovai.

Skaityti daugiau...

XI Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados rezultatai

Finalinis olimpiados etapas vyko 2013 m. balandžio 18-20 d. Dubingiuose.

Skaityti daugiau...

11-osios astronomijos olimpiados baigiamojo etapo kviečiamųjų sąrašas

2013 m. balandžio 18–20 d. vyks Lietuvos mokinių 11-osios astronomijos olimpiados baigiamasis etapas.

Skaityti daugiau...

Vienuoliktoji Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada

5-7, 8-9, 10-12 klasių mokinių dėmesiui! Skelbiami 2013 m. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados pirmojoatrankinio etapo uždaviniai (5-7 klasėms, 8-9 klasėms10-12 klasėms).

Skaityti daugiau...

Tarptautinėje mokinių astronomijos olimpiadoje Lietuvos komanda pelnė medalį

Spalio 16–24 d. Gwangju (Pietų Korėja) vyko 17-oji tarptautinė mokinių astronomijos olimpiada, kurioje dalyvavo ir Lietuvos komanda. Bronzos medalį laimėjo Karolis Markauskas, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos dešimtokas (mokytoja Asta Markauskienė).

Skaityti daugiau...

Absoliutus tarptautinės astronomijos ir astrofizikos olimpiados nugalėtojas iš Lietuvos

Rugpjūčio 4 – 14 d. Brazilijoje apie 120 km nuo Rio de Žaneiro esančiame Vassouras mieste vyko 6-oji tarptautinė mokinių astrofizikos ir astronomijos olimpiada. Joje dalyvavo ir Lietuvos komanda.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje turime absoliutų tarptautinės mokinių astrofizikos ir astronomijos olimpiados nugalėtoją! Tai aukso medalio laimėtojas Motiejus Valiūnas – Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro astronomijos būrelio narys (mokytoja Aurelija Visockienė) ir Vilniaus licėjaus abiturientas.Bronzos medaliais pasipuošė Vaiva Vasiliauskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos abiturientė (mokytojas Egidijus Adomaitis), ir Marius Kerys, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos abiturientas (mokytoja Jovita Lukienė). Pagyrimus pelnė Gabija Maršalkaitė, Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientė (mokytoja Stasė Traigienė), ir Erik Žukovskij, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos vienuoliktokas (mokytoja Rita Morkaitienė). Delegaciją lydėjo FTMC Fizikos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Audrius Bridžius ir Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos jaunesnysis mokslo darbuotojas Viktoras Deveikis.

Skaityti daugiau...

Po astronomijos olimpiados

10-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados vertinimo komisija atrinko dalyvius į 6-ąją tarptautinę astrofizikos ir astronomijos olimpiadą (IOAA), kuri vyks Brazilijoje 2012 m. rugpjūčio 4–14 d., ir į 17-ąją tarptautinę astronomijos olimpiadą (IAO), kuri vyks Pietų Korėjoje 2012 m. spalio 16–24 d., atsižvelgdama į šių olimpiadų nuostatus. Vertinimo komisijos posėdžio protokolą rasite čia.


10-oji Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada

Balandžio 26 d. jaunieji astronomai rinkosi į Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrą, kur vyko 10-osios Lietuvos mokinių atsronomijos olimpiados baigiamasis etapas. Į olimpiados baigiamąjį etapą buvo pakviesti 36 mokiniai, geriausiai išsprendę uždavinius atrankiniame etape. Atvyko jaunieji astronomai iš Alytaus, Jonavos, Kauno, Molėtų, Rokiškio, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Utenos, Varėnos, Vilniaus miestų ir rajonų mokyklų.

Olimpiados dalyvius, jų mokytojus ir svečius pasveikino LMITKC direktorius Algirdas Sakevičius. Jis prisiminė, kad 1-osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados iniciatoriais buvo dr. Vladas Vansevičius iš Fizikos instituto, Vilniaus pedagoginio univeriteto (dabar Lietuvos edukologijos universitetas) docentė dr. Romualda Lazauskaitė bei tuometis LMITKC astronomijos laboratorijos vedėjas dr. Gediminas Beresnevičius ir jo komanda. Vertinimo komisijos pirmininkė dr. Romualda Lazauskaitė palinkėjo visiems gero darbo ir sėkmės.

Skaityti daugiau...

Kviečiamųjų į II LAO etapą sąrašas bei I etapo užduočių sprendimai

Skelbiamas kviečiamųjų į 10-ąją Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados (LAO) II-ąjį etapą sąrašas bei I etapo užduočių sprendimai:

Kviečiamųjų sąrašas | I etapo užduočių sprendimai

Skaityti daugiau...

< 1